Beştelsiz Mah. 101. Sokak. No:107 Akşemsettin Tramvay Durağı Zeytinburnu
02126655050

Daha İyi Bir Gelecek, Hakları Korunmuş Çocuklarla Gelecek

Daha İyi Bir Gelecek, Hakları Korunmuş Çocuklarla Gelecek

Aydınlık geleceğin mirasçıları olan çocukların sahip olduğu haklar konusunda kamuoyunu bilinçlendirmeyi hedefleyen Avrasya Hastanesi, Türkiye’ de Çocuk Haklarının Dünü Bugünü ve Geleceği adlı bir konferansa ev sahipliği yapacak. 20 Kasım Çarşamba Günü, Avrasya Hastanesi Zeytinburnu Konferans Salonu’nda gerçekleşecek konferansta birçok önemli isim de konuşmacı olarak yer alacak.

Oturum Başkanlığını Prof. Dr. Asiye NUHOĞLU’nun yapacağı konferansta, Çocuk Bakış Açısı İle Çocuk Hakları adlı sunumu Enes SELALMAZ, Günümüzde Çocuk Hakları Bildirgesi’ni Arif AKŞİT, Prematüre Bebek Hakları adlı sunumunu ise Anne Ve Bebek Sağlığı Vakfı adına Zuhal RAMAZANOĞULLARI, yapacak. Saygın sivil toplum kuruluşlarından ERDODER ( Erken doğan çocuklar derneği ) adına Başkan Canan GÖZTEPE, Türk Kalp Vakfı adına Başkan Kenan GÜVEN ve ekibi  ( Kadınla Başlar Derneği) kurucularından Emine KÜÇÜKALİ toplantımızı onurlandırırlar.

Çocuklarımızın haklarının savunucu olmaya devam edeceğiz

20 yılı aşan tecrübesini, güvenle inşa ettiği güçlü bağlarla buluşturarak Türkiye’nin şifa kapısı haline gelen Avrasya Hastanesi, başlattığı sosyal projelerle farklı bir noktada konumlanmayı başarıyor. Birçok kez toplumsal bilinç ve farkındalığın arttırılması amacıyla halka ücretsiz seminerler veren ve önemli isimleri kamuoyuyla buluşturan Avrasya Hastanesi 20 Kasım Dünya Çocuk Hakları Günü vesilesiyle önemli bir çalışmaya daha imza atıyor.

Sağlık alanında sundukları yüksek hizmet kalitesinin yanı sıra toplumun tüm kesimine karşı sorumluluk hissettiklerinin altını çizen Avrasya Hastanesi Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Urlu; “Özellikle de çocuklarımıza güzel yarınlar borçlu olduğumuzu düşünüyoruz. Ancak daha çok çalışarak, onların uluslararası anlaşmalarla da kabul edilen haklarını yerine getirerek bu borcu ödeyebileceğimize inanıyoruz. Dolayısıyla bu konuda ne kadar çok bilgi edinirsek ne kadar çok farkındalık düzeyimizi yukarılara taşırsak o kadar çok yol almış oluruz. Biliyorsunuz ki, 20 Kasım 1989 tarihinde;  Birleşmiş Milletler Çocuk Haklarına Dair Sözleşme, 193 ülke tarafından onaylanmıştır. Çocuk Haklarına Dair Sözleşme, Türkiye Cumhuriyeti tarafından 14 Eylül 1990 tarihinde kabul edilmiştir. Bu konuda ülkemizde birçok önemli çalışma yürütülse hakları yasalarca korunsa da fırsat eşitliğinin sağlanamaması sebebiyle hala binlerce çocuk temel haklarına bile ulaşamamaktadır. Bu noktada hepimize büyük işler düşmektedir” dedi.

Öncelikle çocuklara verilen hakların öğrenilmesi gerektiğine dikkat çeken Urlu, ailelerin, kurumların ve diğer tüm mekanizmaların entegre, efektif ve işlevli bir çalışma politikası oluşturarak ilerlemeleri gerektiğini vurguladı.

Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz: